دیزاین خانه با چراغ خطی توکار

معرفی لاینر توکار

انواع متفاوت چراغ خطی یا لاینر :

چراغ‌خطی در دیزاین کردن طراحی داخلی جزئی از دکوراسیون و دیزاین های مدرن است که امروزه طرفدار بسیار زیادی دارد. که به دلیل شیوه خاص نوردهی که به صورت خطی یا لاینی است باعث می‌شود دکوراسیون شما متفاوت شود. نور پخش شده از چراغ خطی باعث می‌شود فضایی که در آن از این چراغ خطی ها استفاده کرده اید روشن شود. نورپردازی صحیح در فضای داخلی یکی از اصلی‌ترین ویژگی های رسیدن به یک محیط با دیزاین خیلی زیبا و خاص است. چراغ‌های خطی هم به صورت روکار و هم به صورت توکار استفاده می‌شود و معمار ها از آن ها در طراحی های بسیار زیاد و مختلفی استفاده می‌کنند.

چراغ‌خطی توکار :
چراغ‌خطی توکار یکی از انواع پرکاربرد چراغ های خطی است که بسیار کاربردی و پرطرفدار است. و مستلزم این است که در زمان نصب سقف کاذب و مسطح کرده زمین، از قبل یک فضای مجزا برای آن در نظر گرفته شود. لازم به ذکر است که لاینرهای توکار هم انواع مختلف دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

چراغ خطی توکار بدون لبه

چراغ‌های خطی توکار بدون لبه، برای زمانی استفاده میشود که شما بخواهید دیزاین خود را مینیمال و با ظرافت زیادی طراحی کنید. در این نوع از چراغ خطی ها، لبه ی چراغ که بالاتر از دیفیوزر قرار میگیرد، قبل از کامل شدن سازه کناف، در پشت سازه جای میگیرد. و بعد از آن لبه ی پایین چراغ با بتونه کاری و بعد با رنگ شدن پوشیده میشود. و به همین دلیل که پروسه ی پیچیده ای دارد نصب ان از لاینرهای روکار سخت تر است که انتخاب خیلی از افراد چراغ خطی های بدون لبه است زیرا این نوع از چراغ ها ظرافت خیلی زیادی دارند.

چراغ خطی توکار لبه‌دار

همان طور که از اسم این نوع از چراغ های خطی مشخص است از هر دو طرف به صورت 1 سانتیمتر لبه دارند، که این لبه ها دو ویژگی مثبت دارد:

  • نصب چراغ خطی های لبه دار راحت‌تر انجام می‌شود.
  • اگر در زمان برش زدن آن یا ایجاد کردن شیار روی سقف، خطاهایی در حد 1 سانتیمتر وجود داشته باشد، لبه‌ها آن را پوشش می‌دهند.

متصل کردن چراغ های خطی توکار از طریق بست های پروانه ای به سقف است. که این بست ها را پشت بدنه ی پراغ وصل میکنند و از داخل آن را تنظیم میکنند که با چرخش این بست ها دور بدنه ی چراغ های خطی لبه دار، بدنه ی آنها ثابت و محکم میشود.

لاینرهای توکار لبه دار

شیوه نصب چراغ خطی توکار

چراغ خطی لاین توکار در دو حالت لبه دار و بدون لبه قابل طراحی می باشد. برای نصب کردن چراغ‌های خطی توکار، اول باید یک برش در سقف یا دیوار ایجاد کنید. این برش باید در عرض مشخص و طول مشخص، متناسب با اندازه و ابعاد چراغ خطی شما باشد. چراغ‌های لاینر لبه‌دار نیز پس از اجرای سقف یا دیوار کاذب و برش‌های آن در سایزهای استاندارد، توسط بست‌های پروانه‌ای که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم، به آسانی درون سطح مورد نظر نصب می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *